foto-ahoj

1. oddíl skautů a skautek Camelot

Jsme skautský oddíl, který působí na Praze 10 v rámci 92. střediska Šípů.

V současnosti máme okolo třicítky členů ve věku od 10 do 15 let, a pět dospělých vedoucích. Náš oddíl je otevřený pro kluky i pro holky.

Pokud vás zajímá naše činnost, přijďte se k nám podívat!

Činnost oddílu

foto-pres-most

Schůzky se konají každou středu od 17:30 do 19:30 v naší klubovně. Na schůzkách hrajeme různé hry, sportujeme, luštíme šifry, zkoušíme různé rukodělné činnosti, trénujeme tábornické dovednosti a mnoho dalšího. Celým programem se pak prolíná celoroční etapová hra. Schůzky jsou ale pouze takovou přípravou na větší oddílové akce. Přibližně jednou do měsíce vyrážíme na víkendovou výpravu, kde zažíváme různá dobrodružství a kde se také odehrávají ty nejvýznamnější části etapovky. Nejdůležitější akcí oddílu je pak letní tábor, který se tradičně koná první tři týdny v červenci na střediskové louce na Šluknovsku. Tábor je takové vyvrcholení celého roku. Není to žádný hotel s obsluhou, tábor si sami stavíme, sami si vaříme a zařizujeme vše potřebné. Zde se ukáže, jak se každý o sebe umí postarat. Ale neděste se, všichni účastníci naše tábory zatím ve zdraví přežili. Kdo si na táboře nebude vědět s něčím rady, může si být jist, že mu nějaký kamarád z oddílu pomůže. Vždyť skauting je především přátelství a spolupráce.

foto-druzina-na-jedne-lodi

Družiny

Náš oddíl se dělí na čtyři družiny. To jsou přibližně osmičlenné skupinky, které mají částečně samostatný program, který si samy připravují. Družinu řídí nejzkušenější člen - rádce, ale každý v družině má něco na starosti a je za něco v družině odpovědný. Každá družina má svoje tradice, svůj pokřik, vlajku, reprezentativní nástěnku. V oddílových hrách každý soutěží za svou družinu. V našem oddíle nesou družiny jména šlechtických rodů staré Anglie - Lancasteři, Stuartovci, Tudorovci a Yorkové.