Jak vypadá skautský kroj?

foto-kroj

Skautská košile

• Slibový odznak nosí ten, kdo složil skautský slib, nad levou kapsou. Děvčata mají pod slibovým odznakem modrý trojlístek.
  • Zelenou šňůrku provlékněte levým nárameníkem a konec s píšťalkou si dejte do levé kapsy.
  • Lístky označující léta si můžete dobrovolně dávat na patku levé kapsy.
  • Mezinárodní domovenka CZECH REPUBLIC je umístěna těsně nad pravou kapsou, zarovnaná na střed kapsy.
  • Stupně stezky se našívají na pravou kapsu (zelený směrem dolů, modrý směrem k pravému rukávu, žlutý směrem doprostřed košile, červený směrem nahoru).
  • Nad pravou kapsu si můžete dobrovolně našít nášivky z akcí. Nenoste nášivky starší než rok.
  • Na patku pravé kapsy si můžete dobrovolně umístit odznaky z akcí. Nenoste odznaky starší než rok.

Levý rukáv:

• Domovenka PRAHA se našívá těsně ke švu.
  • Číslo oddílu 1 se našívá 1-2 cm pod domovenku.
  • Znak oddílu se našívá 1-2 cm pod číslo oddílu.
  • Znak družiny se našívá 1-2 cm pod znak oddílu.
  • Véčka (znak funkce) mají rádcové a podrádcové družin 1-2 cm pod znakem družiny.

Pravý rukáv:

• Znak světové skautské organizace (WOSM - všichni a WAGGGS - jen holky) se našívá asi 1 cm pod švem.
  • Odborku Tři orlí pera si našije ten, kdo ji splní, s mezerou 1-2 cm.
  • Odborku Panda si našije ten, kdo ji splní, s mezerou 1-2 cm.
  • Nášivky splněných výzev si našijte také s mezerou 1-2 cm, maximálně tři v jedné řadě.
  • Nášivky dalších splněných odborek a odborností si našijte také s mezerou 1-2 cm, maximálně tři v jedné řadě.

Skautský šátek

V našem oddíle všichni nosí hnědý šátek sepnutý vpředu turbánkem. Děvčata nosí šátek pod límcem košile, chlapci nad límcem. V zadním cípu nosíme našitý znak střediska Šípů, a to asi 1 cm od okraje šátku.

Na nohy

• Krojové kraťasy - nosíme zelené kraťasy polských skautů (k zakoupení v klubovně za 400 Kč).
  • Kalhoty ke kroji (když je na kraťasy zima) - sežeňte si prosím nějaké jednobarevené kalhoty přírodní barvy (ideálně zelené, případně hnědé nebo šedozelené). Tyto kalhoty by měly vypadat alespoň trochu slušně (žádné tepláky nebo šusťáky), ale zároveň je třeba počítat s tím, že se na výpravách umažou.
  • Pohorky.
foto-mikiny

Oddílová mikina

Mikinu si dobrovolně může pořídit každý člen oddílu. Na mikinu si můžete našívat nášivky, které již na kroj nepatří (např. nášivky ze starých okresních setkání, Intercampů atd.).

Co je potřeba pořídit?

• Skautskou košili (JUN)
  • Domovenku PRAHA (JUN, KLUBOVNA)
  • Číslo oddílu 1 (JUN, KLUBOVNA)
  • Mezinárodní domovenku CZECH REPUBLIC (JUN, KLUBOVNA)
  • Mezinárodní znak skautů WOSM - všichni, WAGGGS - jen holky (JUN, KLUBOVNA)
  • Zelenou šňůrku (JUN, KLUBOVNA)
  • Píšťalku (JUN, KLUBOVNA)
  • Turbánek (JUN, KLUBOVNA)
  • Znak střediska Šípů (KLUBOVNA)
  • Krojové kraťasy (KLUBOVNA)
  • Kalhoty ke kroji
  • Pohorky
  • Dobrovolně léta (JUN, KLUBOVNA)
  • Dobrovolně pásek (JUN)
  • Dobrovolně oddílová mikina (KLUBOVNA)

Všechno ostatní všichni včas dostanou. Jen pokud někdo něco ztratí, pak si to samozřejmě musí dokoupit.

Kde skautský kroj zakoupit?

foto-kroje

KLUBOVNA

V klubovně by měly být k dispozici všechny potřebné součásti kroje krom košilí, pásků, kalhot a bot. Prodej těchto věcí má na starosti Ema. Je možné se na ni obrátit před schůzkou nebo po schůzce.

JUN

Skautský obchod JUN můžete nalézt na adrese:
Haškova 7, Praha 7
Web obchodu na www.junshop.cz.

INTERNETOVÉ BAZARY